TAKİP ATLAR

PRINCE EFE 06.03 – İSTANBUL :Aradan sonraki bu yarışındaki mücadelesini çok beğendim. 3. oldu. Hem ilk yarışı hem de özellikle yaz çim yarışı bu ismi yakından takip edeceğim.

GÜNTÜRK – 27.03 / İstanbul : Mart ayı içinde üst üste iki yarış koşan tayın özellikle son 6. lığında açıklarını kapattığını gözlemledim. İlk yarışında ve yazın çimde takip edelim.

PRIENCESS BEAN – 15,04 Şanlıurfa : Yarışın başlarında rakiplerinin etkisiyle bir anda geri kalan tayı jokeyi 600 de dışlara yürüttü öne gelmeye çalıştı ama düzlükte atarlarıyla 5. oldu. İlk yarışında kesinlikle çok daha iyi koşacak izlenimi verdi.

TOLKUN – 15/04 – Şanlıurfa : Yarışın başlarından son 400 metreye hatta son 200 ‘e kadar yarışa bir türlü kendini veremeyen Saadın Gücü temsilcisi bu tay sonlarda kendi haliyle yaptığı sprintinde canlı ataklarla tabelaya çok yakın bitirdi. Mutlaka takip edilmesi gerekli.

Şanlıurfa 15 Nisan 2024 tarihli 9. koşu videosu (tjk.org) verdiğim bu linkteki yarış günün en iyi dereceyli 1 şartı ve kazanan tayı çok beğendim tabi doğal olarak ikinci olan tayıda. Yani GÜMRAH’ta maidende çok almaz ama bu yarışta 10. isme kadar olan tayların dereceleri hemen hemen diğer iki bir şarta göre aynı. İlk yarışlarında kıyas yaparken mutlaka bu linkteki yarışı iyi izleyip değerlendiriniz.Ben özellikle 7. olan KOÇERHAN’ın yarışına pek inanmadım. 3. olan AĞA LAMİH’i beğendim.

MOR ÇİÇEK – 15/04 Bursa : Hayatının ilk yarışında padokta beğendiğim bu tay 4. olurken bence kesinlikle çim atı görüntüsü verdi. Çimde mutlaka takip edelim.

NOBLE WOMAN – 15/04 Bursa : 3 aylık aranın ardından aslında hafif kilo avantajına rağmen ciddi tempo kurunca sonlarda düşen temposuyla 5. kaldı. Yarış öncesi çok ter yapmıştı . Bu koşunu kesinlikle ölçü almayalım ilk yarışında çok farklı bir sonuç alablir.

Bursa 15 Nisan 2024 tarihli 10. koşu videosu (tjk.org) bu 1 şartta diğer ikisine göre Bursa’da hemen hemen 2 saniye daha iyi bitti. 1,11 içinde bitirenler dahil ilk yarışlarında diğerlerinide iyi izleyip iyi kıyasla sürpriz bir tay yakalayabiliriz. Özellikle bir isim belirteyim KAYIP İNCİ. Bu taya ilk yarışında gözlük ya da kulaklık takısı ilave edilebilir. Bu tayı mutlaka kollayalım.

MADEN DAĞI – 15/04 Bursa : 4,5 aylık aranın ardından piste çıkan bu isim son 400 den sonra öne hücum etmesine rağmen 200 de geliri kalmayınca jokeyi hemen enseye bastı. Aslında devam etse daha iyi derece olurdu. Bu koşuyuyla bence nefes açtı . Çim yarışları başlıyor. Mutlaka kollayalım. Çok ters bir yarış yapabilir.

NUSRAT ETKİSİ – 15/04 Bursa : İki yarıştır radarımda. Derece olarak bu kadar geri gelmesini kesinlikle önemsemiyorum. Özellikle bu yarışında tam dön dolaş yaptı. Hedefinde ilk hafta çim yarışı olabilir. Kesinlikle takip edelim !

EZHATIM TAY – 18/04 Ankara : 1000m kum pistte ki 1 şart yarışta 5 boy makinede kalmasına rağmen sonlarda jokeyi hiç üzmeden kendi halinde 4. olurken dikkatimi çekti . Ayrıca eşgal olarak da padokta iyiydi. Mutlaka takip edilmeli.