06 Mart Adana Tahminleri

Twitter : @Cem10Mustafa

Yarın Adana ikinci altılı için çalışmalarım bu şekilde. Umarım faydalı olur, herkese bol şans!

4.KOŞU: Burada benim çok öne çıkardığım bir isim var. Bekiroğulları’nın Baby Face isimli kısrağı bir Ateşhatun yavrusu olan geçen yarış 5 ay aradan sonra ilk defa start alırken tüm yarış yarışı forse eden Pusem Pusem in arkasında gitmiş düzlükte de o kadar araya rağmen bana göre tabelanın dibinde güzel bir altıncılık aldı. 1200/1,20,5 1,05,3 25,7 R’lik son galobunu Vedat Abis’in kendi yaptığını da hatırlatayım. Yarın için kondisyon olarak daha da hazır çıkacağı yarışta Bold Lion Suruc’un arkasında ikinci gidip düzlük başı liderliği alıp rakiplerini ikincilik mücadelesinde bırakabileceğini düşünüyorum. Risk sevenlere tek öneriyorum. İkinci şanslı isim ilk defa ‘DB’ takısıyla start alacak Snellman olacaktır. 

5.KOŞU: Burada açıkçası Oğlum Delil ve Mustan haricinde her isme şans veriyorum. Önde rahat bir tempo bırakılması halinde Gray Shadow’a özellikle dikkat diyorum.

6.KOŞU: İnanılmaz istikrarsız atların bir araya geldiği koşuda bir ismi ön plana çıkardım. Gerek hazırlıklar gerek uygun kilosuyla INTIMIDATING PRESENCE. Bu mesafede Unchained ve Kara Akrep ardında üçüncü olduktan sonra aynı mesafede koştuğu 2 yarışı o yarışa göre 5 sn kötü koşması atın ne denli geriye gittiğini gösteriyor ancak diğer atlar bana dahada kötü geldi. Tuluğ Hanım, Golden Corinth, Çolpanhatun daha sonra tuttuğum isimler. 

7.KOŞU: Sıradaki koşu geçen sene Victor Wolles’in ,Gogusgeren ve Malones önünde kazandığı Seren1 koşusu. Hayalet Kız, Sanlitay, Malones gibi atların olduğu bu yarışta önde tempo başlangıçtan ölüm temposuna çıkmayacaktır neden? Hayalet Kız’da Ahmet Çelik, Malones’ta Halis Karataş gibi usta var. En azindan 800 lere kadar herkes idareli gidecektir. Muhtemelen bu ikili Sanlitay’i önlerine alacak 2-3 gideceklerdir. 800’lerden sonra illaki suratlenecegini düşünüyorum favorim sonlarda güçlü gelmesini beklediğim JAWINGER. Malones, Hayalet Kız, Victor Wolles sırasıyla diğer tuttuklarım.

8.KOŞU: Bu koşuda kurgu riskim son kum yarısında Emrah Sincan’in rezil binişine rağmen sonlarda çok güzel sprint atmış, son yarışında çimde bile çok etkili koşup W.Murcott’a saldıran yarın kumda tren gibi sprint atacağına inandığım Onkel Pasha. Beğendiğim bir aprantiyle koşuyor. Ben bu ismi yarın kurgumda yalnız bırakacağım. Başka yerlerde tek atacaklar için sırasıyla 7,8,6,5 derim.

9.KOŞU: Benim bir başka alternatif tekim de burada. Zor bir yarış ancak son yarışında en arkalarda kalıp virajı dönünce önlere çok kolay gelmesine rağmen önüne resmen duvar çakılan bu yarış öncesinde 1,10 –  400/28,4 galop yapan Tüllü Güzel’in M.S.Celik idaresinde bu koşuyu kazanmasını bekliyorum. Kuponu sona taşımak isteyenler bu ismi yalnız bırakabilir. Ablasının Gülü, Ihlamur Çiçeği ve Tasbebektay, Sır Tutan önereceğim diğer isimler.

ŞABLONUM

Baby Face / 6 / 8,12,4

1,2,3,4,5,7,9

8,6,4,9

1,3,6,4

Onkel Pasha

Tüllü Güzel / 4,7,13,15

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir