98. GAZİ KOŞUSU GALİBİ DRAGON FLAME

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana kesintisiz olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 98’incisi gerçekleştirilen Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu, 30 Haziran Pazar günü saat 17.15’te koşuldu.

Yaklaşık 50.000 yarışseverin İstanbul Veliefendi Hipodromu’na akın ettiği bu önemli günde, birbirinden zorlu 9 koşudan oluşan heyecan dolu bir program gerçekleşti. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının 2400 metre çim piste çıktığı 98. Gazi Koşusu’nda; Emrah Agun‘un sahibi olduğu Dragon Flame (Torok – Happy Valentine / Thewayyouare) jokeyi Akın Sözen idaresinde zafere uzandı ve adını yarışçılık tarihimize altın harflerle yazdırdı. Engin Ateşler tarafından yetiştirilen ve İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen doru erkek tay, ortaya koyduğu parlak performansla kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğine imza atarken, katıldığı 7 koşuda toplam 5 galibiyet elde etmiş oldu.

17’si erkek 5’i dişi 22 tayın bu büyük unvan için mücadele ettiği koşuda ikinciliği, jokeyi Selim Kaya idaresindeki Zızka (Sommerabend – Mamusella / Invincible Spirit) elde ederken, Borrego (My Dear Son – Seddifi / Bekmezbey) jokeyi Mehmet Salih Çelik ile üçüncü, Son Of Cooger (Cooger – Şahizer / Lion Heart) jokeyi Ahmet Çelik ile dördüncü, Wolf Seyfo (Native Khan – Smarty Rose / Mountain Cat) da jokeyi Ercan Çankaya ile beşinci sırada yer aldı.

98. Gazi Koşusu’nu (Açık-G1/TR) izlemek için tıklayınız.

Yılın şampiyon tayı olan Dragon Flame için bitiriş derecesi 2.28.36 olarak kayıtlara geçerken, koşuda farklar 3 Boy – 1,5 Boy – Baş – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Bunları da sevebilirsiniz