Ergin Talay ve Orhan Meker Koşularının Kayıtları Tamamlandı !

İstanbul Veliefendi Hipodromunda ilkbahar-yaz sezonunun ilk kayıtları tamamlandı.Bugün iki önemli koşusu olarak görünen 3 yaşlı İngiliz taylarına KV-8 Ergin Talay ve KV-18 Orhan Meker Serbest Handikap koşuları var.

Bu kayıtlar üzerinden kendi bakış açımla tayları değerlendirdim.Dilerseniz yazıya geçelim…

ERGİN TALAY KOŞUSU

ARMASH (Three Valleys-Capucino) : Yarış hayatına 3 lü olarak Ocak ayında koştuğu yarışıyla başlayan tay 2.lik elde ettikten sonra şubat ayında katıldığı yarışı kazanarak maidenden çıktı. Çim pistte start almamasına rağmen orijin itibariyle yatkın yönü olması muhtemel.Bu yarış performansını merak ettiğim isimlerden.

BOLD SEA ROVER (Torok-Seacleff) : Kazandığı tek yarış var ama maiden değil Grup 3 / II.İnönü Koşusu.Trakya,Sakarya,Çaldıran gibi çok önemli yarışlarda start alıp mücadelenin ve tabelanın hep içinde olan tayın geçen sezondan bu yana start almaması belki soru işareti olsa da şubat ayından sonra ciddileştirdiği hazırlıklarıyla yarışın en şanslı isimleri arasında olarak görülebilir.

BRAVE CAPTAIN (Captain Rio-Brave Soul) : Geçen sene Nisan ayından bu yana koştuğu 15 yarışla grubun en çok koşan tayı. Maidenden şart3 yarışla çıktı ve başka birinciliği yok.Şansı çok sürprizden öteye geçmez diye düşünüyorum.

FATİHAN (Papa Clem-Aslı Güzel) : Şu ana kadar 5 kez start alan tay geçen ay Kocaeli uzun mesafeli yarışı kazanarak maidenden çıktı.Henüz çim pistte start almamış bu isim tam bir kapalı kutu konumunda.

HARDMET ( Luxor-Hard Baby ) : Yarış hayatına başlamadan önce hem orijin hem de hazırlıklarında sergilediği görüntü üzerinden konuşulan ve koştuğu ilk yarışında bu durumlara paralel olarak favori çıkan tay maidende çıkamadan sezonu kapatmıştı. Verdiği arada hazırlıklarına devam edip bu yarış öncesi Adana’da maiden yarışı kazanıp yarış kondisyonu olarakta bence hazır duruma geldi.Benim gözümde sadece maidenden çıkmış bir tay olarak değil yaz sezonunda adından ciddi söz ettirecek bir tay konumunda.Ergin Talay koşusunda kendisinden çok iyi bir performans bekliyorum.

HAMASET (El Corredor-Reemeya) : Geçen sezon 3 yarış koşup sonuncusu olan 1600 metre çimi kazanıp maiden veda eden tay sonrasında 2 ay ara verip kış sezonu Adana kumunda 7 kez start aldı ve 5 kez kazanma başarısını gösterdi.Tüm yarışlarında Ahmet Çelik’le start aldı.Bakalım bu koştuğu kış yarışları yeni sezona nasıl etki edecek.Yarışın mutlak favorilerinden olduğu gerçeği var.

KING OF THE SOUTH (Helmet-Green Nashwan) : Hayatında çimde 1 kez o da geçen sene 1 şart yarışta start aldı ve 2. oldu. Sonrasında verdiği aranın ardından kış sezonu boyunca 7 yarış koştu ve 2 yarış kazandı.Beklentilerin hep olduğu bu Helmet temsilcisi tay yarışta sürprizi gerçekleştirmek için ciddi rakiplerini geçmek için mücadelesini verecek.

BALLI KAYMAKLI (Marcavelly-Senora Dancer) : Toplamda 9 yarış koşup 3 tanesini kazanan dişi tay yetenekli bir isim olarak göze çarpıyor.Geçen sezon İstanbul’da KV6 dişi yarışı kazandıktan sonra I.İnönü koşusunda 3.lük ve Joe Clarke Koşusunda 2.lik elde etmişti. 2 aylık aranın ardanın güzel bir sprintle Adana çiminde kazanıp bu yarışa kayıt oldu.Eğer ki koşarsa hata affetmeyecek isimlerden.

NAMIKBEY ( Temsil-Yena) : Şansını çok sürpriz olarak görüyorum.

LADY KARŞIYAKA (Mendip-Divine Force) : Şansını çok sürpriz olarak görüyorum.

yarisruzgari.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir