KAYI BEYİ Seriye Devam Etti !

Kocaeli yarış sezonunun en önemli mücadelelerinden biri olan ve başarılı safkanların bir araya toplandığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu (G3), 22 Şubat Perşembe akşamı Kocaeli Hipodromu’nda düzenlendi. 

4+ yaşlı İngiliz atlarının iştirak ettiği 2024 yılı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu‘nu, Coşkun Gözler‘in sahibi, Tevfik Çelikoğlu‘nun yetiştiricisi olduğu, Tolgahan İmal antrenesindeki 8 yaşındaki doru erkek safkan Kayı Beyi (Dr Fong – Starlaks / Mujahid) jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başardı. ÇELİKOĞLU STUD yetiştirmesi KAYI BEYİ bu sonuçla son 9 yarışında 8. kariyerinin 20. galibiyetini elde etti.

Koşunun videosu için tıklayınız.

1900 metre mesafede kum pistteki koşuda ikinciliği, Görkem Özçelik ile bu önemli koşuda boy gösteren Mirbey (Captain Rio – Hasmuşlu / Yonaguska) elde ederken, Oğlum Doruk (Bosporus – Carolina Reaper / Victory Gallop) Özcan Yıldırım ile üçüncü, Mehmet Kaya idaresindeki Mavi Kılıç (Yonaguska – Mavi Kılıç / Sun Music) dördüncü ve son olarak King of the Night (Paco Boy – Nurmahal / Bin Ajwaad) ise Mertcan Çelik ile beşinci oldu.

Kayı Beyi‘nin 2.01.92’lik dereceyle kazandığı koşuda farklar  1/2 Boy – 6 Boy – 4 Boy – 7 Boy şeklinde sonuçlandı.

Bunları da sevebilirsiniz