PROFITABLE yakında Türkiye’de!

2024 aşım sezonundan itibaren yetiştiricilerimize hizmet vermek üzere, Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınan bir başarılı isim daha ülkemize geliyor.

Tanıtım videosu için tıklayınız

İthalat işlemleri sürmekte olan muhteşem aygır Invincible Spirit’in Indian Ridge kızı Dani Ridge’den olan oğlu Profitable, 2024 yılında ülkemizde aşımlara başlayacak.

 PROFITABLE
(Invincible Spirit – Dani Ridge / Indian Ridge)


2012 yılında doğan Profitable’ın babası; kendisi ve birçok yavrusu G1 koşu galibi Invincible Spirit’in oğlu, annesi ise Indian Ridge’in birçok koşu kazanan yavru veren kızı Dani Ridge’dir.

Kısa mesafeli sprint yarışlarında önemli başarılara imza atan Profitable, 4 yaşlılığının başlangıcında art arda 3 Grup koşudan zaferle ayrıldı. Nisan 2016’da G3 Palace House Stakes ve ardından Mayıs 2016’da G2 Temple Stakes’i kazanan safkan, Haziran 2016’da ise Royal Ascot festivali kapsamında katıldığı G1 King’s Stand Stakes’te de birinciliğe ulaştı.

3 Grup koşu galibiyeti ve birçok Grup koşu plasesi bulunan Profitable, 4 sezon süren yarış hayatını 23 koşuda 5 galibiyet, 8 ikincilik, 1 üçüncülük ve 1 dördüncülük ile noktaladı.

2018 yılında aygırlık kariyerine başlayan Profitable’ın 2022 yılında sahada koşan 3 yaşlı tayları arasında, sprint kategorisinde Grup koşu kazanan birden çok temsilcisi bulunmakta olup bu özelliğe sahip tek isim olarak dikkat çekmektedir. Aygırın ilk iki jenerasyon temsilcileri arasında da G2 koşu kazanan 2 yaşlı tayları bulunmaktadır.

İlk iki jenerasyonunda G2 koşu galibi temsilci veren Profitable’ın en başarılı temsilcileri arasında G2 galibi Wed ve Quick Suzy, G3 koşu galibi Mitbaahy ve Miramar ile black-type koşu galibi Mr Professor, Kerdos, Kimngrace, My Eyes Adore You ve Head Mistress gibi isimler bulunuyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir