ŞAHİN MAHMUT Geri Döndü !

8 Nisan Cumartesi günü Adana Veteriner Hekimler Odası adına düzenlenen yarış, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda saat 18.30’da gerçekleşti.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak yapılan yarış, 1900 metre mesafe üzerinden çim pistte gerçekleşti.

2023 yılı Adana Veteriner Hekimler Odası Koşusu’nu (KV-8/DHÖW), aprantisi Mehmet Nuri Sunkar ile start alan, Mehmet Güneş‘in sahibi ve Karacabey Tarım İşletmeleri‘nin de yetiştiricisi olduğu Şahin Mahmut (Turbo – Dilazat / Demirkazık) kazandı. Mehmet Arslan‘ın antrene ettiği 4 yaşındaki al at bu galibiyetiyle kariyerindeki 4. birinciliğini elde etmiş oldu.Ayrıca en son 31 Temmuz 2022 tarihinde Grup 1 / Çanakkale Zaferi Koşusunu kazanan Turbo temsilcisi o tarihten bu yana ilk galibiyetini kazandı.

8 safkanın katıldığı koşudan Deniz Şövalyesi (Gelibolu – Manita / Berksoy) ikincilikle ayrılırken, Çakmakşah (Turbo – Kandezi / Odinhan) üçüncü, Soydere (Berksoy – Beyazmelek / Halid) dördüncü ve Adıvar (Onurkaan – Anı / Özgün) da beşinci olarak ayrıldı.

Yarışın galibi Şahin Mahmut için bitiriş derecesi 2.08.98 olurken farklar ise Boyun – 2,5 Boy – Burun – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Haber-Fotoğraf tjk.org sitesinden alıntıdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir