16 Nisan Pazar Selangor Tahminlerim

Son koştuğu yarışında düzlüğe iyi yerde çıkmasına rağmen aynı jokeyi R.Rueven’in 200 metre yol bulamamasından sonra yaptığı sprint yetersiz kalan LIMITLESS VENTURE mesafenin de 100 metre uzamasıyla ilk şanslı isim. Sondan bir önceki yarışında CL3 kısa mesafe yarışta güzel bir sprintle 2.lik elde eden NAUGHTY KID devam eden formuyla etkili olabilir.Yine bu standartta rakipleri yanında kazandığı koşudan sonra ideal mesafesinde NAJWAN mutlaka yazılmalı. (Naughty Kid çıktığından dolayı şablona 1 numara Smart Dancer eklenmiştir?

Bu pistte favori olarak girdiği son yarışında güzel bir performansla kazanan PERFECT yine en şanslı isim ancak ben bu isme yakın rakip olarak Mart ayından bu yana start almasa da STRONG N POWERFUL ve yine çıkış içinde olan GOOD FIGHT değerlendirilmeli. (3 ve 8 yarıştan çıktığından yerlerine 6 ve 5 eklenmiştir.)

Bu sene gördüğü tek yarış sonrası bu koşuya gelecek olan STREETS OF FIRE 8 yaşında olmasına rağmen 19 koşu koşup 6 tanesini kazanıp 7 tanesinden plase yapmış bir isim.Bu yarış için jokeyi R NUQMAN binebileceği isimler varken tam mesafesinde start alacak olan bu ismi tercih etmiş. Ben etkili sprintle sonuca gideceğine inanıyor ve başta öneriyorum.Geçen seneyi kazanarak kapatıp bu yıl 2 kez koşan TELLER,formda RESURGENCE ,mart ayında kazandıktan sonra direk bu yarışa gelecek olan SAN ANDREAS ,9 yaşında olmasına rağmen bu tarz rakiplerini çok defa geçmiş olan CHEVAL RAPIDE yazılmalı.

2023 yılına kazanarak başlayıp devamında güzel yarışlan yapan LOOKS GOOD özellikle son yarışında önde sert tempoyla kaçan rakibine avans verip hücumda geç kalınca 1200 de yüklenmesine rağmen 3. kalmıştı.Bu yarış çok iyi koşmasını bekliyorum.Rakip olarak gördüğüm isimler CLARTON TREASURE ,GOLDEN HORSE,TIGRESS,MICHIKAWA

Zor bir yarış ya çok at yazacağız ya tek . Ben risk almayı tercih ettim.Son iki yarışında ciddi aşama içine girip kazanamama hasretine son verebilecek bir isim var.DOGE TO THE MOON…Startla birlikte önde gidecek isimlerin arkasına düzlüğe çıkıp etkili ataklarla kazanacaktır.BANKOM! (Yarıştan çıktığından ve ekürisini tek bırakıp agf atıda yanımızda alma şansını değerlendirdim.)

Son yarışını kazanan 4 yaşındaki isim MAINSTREAM yine çok şanslı.Bu mesafede başarılı performansları olan VALUE OF JUSTICE ,,SUPER ATAS ve MOMENT OF JUSTICE diğer şanslı isimler.

3,8,1

10,4,9,6,5

2,9,8,3,1

9,3,6,8,4

14 (DOGE TO THE MOON) (yarıştan çıktı ekürisi Obsidian’ı da tuttuğumdan onu tek yazıp agf atıda yanımızda alma şansımızı kullandım )

7 // 5,1,8

Herkese Bol Şanslar…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir