23 Nisan Koşusuna DEMİRPERDE ve Ahmet Çelik İmzası !Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ithafen gerçekleştirilen yarış (G3/DHÖW) İstanbul Veliefendi Hipodromunda saat 16.30’da start aldı.

Beklenildiği gibi süratli başlayan koşuda önlerde bir çok safkanın temposunu arkalarda bekleyerek değerlendirmeyi hedefleyen DEMİRPERDE (Altaha-İlaydahanım) sonlara kadar jokeyi Ahmet Çelik idaresinde sabırla kaldı ve yaptığı güzel hücumla Sülünbike önünde yarışı kazanmasını bildi.Favori çıktığı koşuda son 200 de yol bulma problemi yaşayan Karamustafa üçüncü,Kayasel dördüncü ve Yollaraz beşinci olarak sahadan ayrıldılar.

Koşunun galibi Demirperde için bitiriş derecesi 1.31.76 olurken, farklar 1/2 Boy  1 Boy – 1,5 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Hazırlıklarını Ankara sürdüren DEMİRPERDE’nin sahibi Sabri Aksu,antrenörü Süleyman Onay ve yetiştiricisi Anadolu T.İşletmesi.

Bu kazandığı yarışıyla 30.yarışında 14.birinciliğine ulaşan al safkan aynı zamanda 10. grup koşu galibiyetini elde etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir