29 Nisan Cuma // Bursa Yarışlarında Zevkli Program…

Bursa’da ikinci altılının açılış ayağında Demirhan Star‘ın sevdiği çim pistte gidişat ve kilo avantajı ile çok ciddi bir sürpize imza atabileceğini düşünüyorum. Sweps sonlarda güçlü gelecek. Merdokan son yarış takip listeme girdi. Circle Of Life bomba.

İkinci ayakta; kendi şablonum da yalnız bırakmayı düşündüğüm isim Rütbesiz. 3 ay aradan sonra çıktığı kum yarışında sonlarda ikinciliğe razı olan bu ismin ben hiç koşmadığı çim pistte de etkili olmasını bekliyorum. Annesi Kardelina çimde KV galibi, aynı zamanda Göğüsgeren gibi bir isimle kardeş. Ben bu ismin çim pistte sorun yaşamayacağına inanıyor ve yalnız bırakıyorum. Yeri olan Dombra’nin kardeşi Ravelasi öncelik olarak eklesin.

Üçüncü ayakta Geçen seneden beri hep kalite isim dediğim Borantay’ı önde görüyorum ama kilo dezavantajı var. Kalabalık yarış. Ben burada sürpriz arayacağım.Öncelik ismim son yarısını Sercan Tırpan gibi zıp zıpla çok iyi koşan ve takip listeme giren Rüzgarsoy. Salvatore ‘DB’ ilk defa takmış, çimde daha iyi koşar. Erciyes Fırtınası, Kafakıran, Gökbudak ve Islıkçalan diğer önde gördüğüm isimler.

1 aya yakın kısa bir dinlenme yapan güzel çalışmalarla bu koşuya gelen Maratoncu startla beraber öne düşer ve fotoyu da önde geçer. 

Burada bir isim var. Ben üzerindekinden nefret etmesem tek düşünecektim. Bursa çimine ve kısa mesafe yarışlara bayılan Kayabert ve Ozgan’in arkasında 3-4 gitmesini beklediğim Köyağası Demir sonlarda koşuyu lehine çevirebilir. Ozgan ilk rakip gördüğüm isim. Mesafe çok kısa olsada Galiçya da ekleyeceğim. Yeri olana Kayabert.

Son ayak benim kalabalık tutup bomba patlamasını arayacağım bir başka yarış.Burada Who Keeps You favorim. Annesi Dark Magic’i genelde kum yarışları ile hatırlasakta ve Tivatlı gibi bir kum atının kardeşi olsada bu ismin babası Torok. Çimde Halil Kaplan idaresinde enteresan bir yarış yapmasını bekliyorum. Sadi Şah ilk rakibi. Bu iki isim bende öndeler. Tuttuklarınızı ekleyin.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir