Altılı Takip / ANIL Bursa Tahminleri

1.AYAK

Bu koşuda iki takip ismim var . İlki 1 nolu DASH OF WHITE İstanbul’da banko yazıp bir dinçlik yarışı beklemiştim olmadı . Yarış öncesi titizliğini biliyorum aradan sonra ilk yarışında start çıkışı spiker söylemesede startı ağır aldı. Bugün 2 liliğinded başarılı olduğu piste ve üzerinde sert bir jokey aldılar. İyi start alır doğru yerlerde yarışa iyi bir başlangıç yaparsa şanslı olduğunu düşünüyorum . Bir diğer isim de 10 nolu YELE DİDO son İstanbul sentetiğinde sert grupta bile yazdım . Bugün çok daha müsait gruba ve çok farklı koşacağına inandığım çim piste çıkıyor. Annesi Yele İstanbul çiminde Grup yarış kazanmış bir isimdi. Dış startı dezavantaj gibi görünsede çok süratli başlaması muhtemel koşuda daha iy yer alması için avantaj yaratacağını düşünüyorum . Bu iki isim bende çok önde . 15 atlı kısa mesafede trafik sorunu yaşanması halinde en iç kulvardan çıkacak ayağına seri bir isim ve çimde de çok daha etkili olur o da 6 nolu SAMURAI NAKANO sert jokeyi ile tayını fotoya kadar götürür. İzmir çiminde çok umut bağladığım yarışta hayal kırıklığı yaratan sonrasında İstanbul sentetiğinde Satış koşusu kazanıp buraya gelen 7 nolu KING UĞUR sık koşmaktan etkilenmezse yarışın içinde mutlak yer alır.

SIRALAMAM :1-10-6-7

2.AYAK

Hem pistte hem de daha önceki sınıf yarışlardaki başarıları göz önüne aldığımızda üç isim öne çıkıyor . İlki geçen yıl çimde Bursa’da G3 kazanan nolu 6 KAŞMİRTAY diğeri G1 Cahide koşusu 2.si 16 nolu MELANUR ve yine burada G3 galibiyeti bulunan 12 nolu RÜZGAR BARIŞ . Bu kalabalık yarışta bu üç ismi çok anlatmadan bir yere koyalım . Çim pistte alt gruplarda İzmir’de yarış kazansa da kış sezonunda özellikle Antalya’da Kv6 galibiyeti ile birlikte son G3 yarıştaki yakın ara 4.lüğünde dikkat çeken her ne kadar stili rakipleri olsa da kalite olarak 14 nolu ŞAFAK ZAMANI önde numarayı alırsa kimseye kolay kolay vermez mutlak yazılmalıdır. Son çim pist yarışında sürat olmayınca boşlukta kalan ve bildiğimiz sprintini atamayan 11 nolu RİMERBEY için şartlar müsait dikkat ! Ben bu isimlerin bu koşu için yeterli olacağını düşünüyorum .

SIRALAMAM : 6-16-12-14-11

3.AYAK

Günün en zevkli koşusunu bankomuzla bekleyeceğiz . Koşuda o kadar çok süratli isim var ki koşunun nasıl başlayacağını merak ediyorum. Makul,Mon Rave,Kandırabeyi ,Mr Baybars, Prınce Efe, Rocket Raccoon bağlasan durmayacak isimler. Son yarışında çokta süratli gitmeyen yarışta bile 400 metrede lokomotif gibi gelip (son 800 48.27 ) kazanan 2 nolu LOOK AT THE STAR bankom olacak . Mesafe biraz kısa gelir mi sorusu bu kadar süratli giden bir yarışta bence gelmez. Ayrıca annesi Amarelise bu tip mesafelerde çok başarılı bir kısraktı . İlk defa çıkacağı çim pistin de hiç sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum .

4.AYAK

İdman görüntüsünü görmediğimiz ama 2 tane 1000 galobuyla idman iştirak edeceği jokeyiyle hazır bir şekilde koşu hayatına başlayacak start provalarında seri bir isim olduğunu öğrendiğim 3 nolu PANFOFARO favorim . Anneden No Hard gibi bir kardeşi bulunan orijin tarafında elle tutulur bir isim diyebileceğim Kinowanın koşacak ilk tayı 7 nolu KIZIM BERİL favorinin ilk rakibi olur. 2 nolu LORD GÖKHAN da 2 tane 1000 galobuyla gelmiş ama son 1000 galobuna yavaş girmiş mutmelen 800 de başladı ama son 400 ü 24.7 gayet iyiydi . 1000 i 1.07 diye bakmamak gerekli diye düşünüyorum . Bu isim de idmanda iyi tanıdığı Z.Karabulut ile yarış hayatına başlayacak yazılmalı. 4 nolu STORM DİGOR Urfada hazırlanıp gelen taylardan baba Gray Storm çimi mutlak iyi yapacaktır . 1 nolu CAN AYVALIK İzmir’den 800 ünü 49.8-24.8 kolay işiyle geliyor. 2 li tayların ilk koşusu 800 metre çim pist her şey olabilir önde tuttuklarım bunlar yeri olanlar kapatmaya kadar gidebilir .

SIRALAMAM : 3-7-2-4-1

5.AYAK

Süratli gidecek yarışta bu gruptan kalite olarak ayrılan sprinter isimlere şans vericem . İlki arasına rağmen 3 yaşlılığında kısa mesafelerde çok sert gruplarda çok iyi yarışlar yapan arasına rağmen çok iyi bir dinçlik yarışıyla döneceğini düşündüğüm yeterli hazırlıklarıyla 10 nolu POINT OF FINALLY favorim olacak. Dezavantajının aradan dönmesi ve kalabalık bir grupta koşup trafik sorunu yaşaması olabilir .Kuponu küçültmek isteyenler bu riskleri göz önünde bulundururak kuponlarında yalnız bırakabilir .Bazı atlar vardır ki o hipodromda çok başka koşar bunlardan biri 6 nolu ZORRO diğeri de 5 nolu VECTOR eşit şanstalar. 8 nolu DR.AZİZ ilk defa koşacağı pistte bu defa şansını E.Çankaya ile deneyecek sonlarda jokeyinin etkili teşviklerine mutlaka ekstra katkı sağlayacaktır.

SIRALAMAM : 10-6-5-8

6.AYAK

Süratli gitmesi çok muhtemel koşuda favorim bu gidişatta ve etkili fomuyla 2 nolu FIRATBABA olacak . Kendini henüz alt gruplardaki kazandığı yarışlarda izlesekte ,farklı bir kumaşı olduğunu düşündüğüm 1 nolu KOÇAKALP çim pisti farklı koşan ekürisi ile şanslıdır. Sevdiği pistte iyi koştuğunu son yarışında gösteren 12 nolu ÇERDİĞİN öne yakın gidip,yüksek tempodan istifade edebilir. Sezon sonu dişilere ait Kv 6 çim pist yarışta 2.liği ile dikkat çeken son kum yarışı ölçü olmayan ve aranın ardından iyi hazrıklarla arasına rağmen 13 nolu ALYADİGAR yarın agf olarak bayağı cazip çıkar değerlendirilmeli . Onatkut ve Kayabert’i gidişat yönünden Köyağası Demir’i de zor kazanan bir isim olduğundan kuponumda yer almadı . Zor ve kalabalık bir yarış , bütçeniz doğrultusunda tutuğunuz isimleri ekleme yapmanız gerekebilir .

SIRALAMAM : 2-1-12-13

Bursa 2

1-10-6-7
6-16-12-14-11
2 LOOK AT THE STAR
3-7-2-4-1
10-6-5-8
2-1-12-13

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir