BABAİSMAİL’le Yeni Serüvenlere !

Hem baba hem de anne tarafından çok rahatlıkla aygır üretebilen soylardan geliyor...

Kariyeri boyunca 23 kez start alıp 7 yarış ve 1.9 milyon lira ikramiye kazanan, Çim pistte G2 Kazım Karabekir, Sentetik pistte ise G3 Nail Avunduk (2 kez) ve G3 Nedim Ökmen Koşuları galibi ve kum pistte G1 Yüksek Komiserler Kurulu ikincisi klas safkan Babaismail (Balıkhan – Blue Velvet, Dayıbey) genç , dinamik olarak geçen sezon haraya girmesinin ardından bu yılda değerli yetiştiricilerimizin hizmetinde olacak.

Her üç pistte de önemli başarılara imza atan 7 yaşındaki genç safkan, Ova gibi klas bir safkanın kardeşi, Uçarer gibi Grup galibi bir safkanın babası olup kendisi de Açık yarış galibi Balıkhan’ın oğlu olmasının yanı sıra, bir Kutbike kızı olan annesi Blue Velvet vasıtası ile G1 galibi Taliphan’ın da çok yakın akrabasıdır. Ayrıca kısrak babası olan Dayıbey G1 Cumhuriyet , G2 Mohaç , G3 Süleyman Çelebi ve bir çok Grup koşu galibi bir isimdir.

Anne tarafında bulunan Malibu Girl / Monarch Ah / Wiking hattına baktığımızda hem yarış kariyerleri başarılarla dolu hem de aygır vasfıyla ön plana çıkan Sarraf , Uluer , Baturşah hemen göze çarpıyor. Bu kan hattının ülkemize uyumu düşünüldüğünde özellikle dişi yavrularının da ileride ciddi bir anne adayı olabileceğini öngörebiliriz. Bu öngörüyü destekleyecek örnekler olarak milyon barajını geçen yavrular veren kısraklar Elmasbike , Kutbike , Özgür Bike , İncilay isimlerini verebiliriz.

Babaismail, 2024 aşım sezonunda 30.000 TL (canlı tay garantili) aşım ücreti ile yetiştiricilerimizin hizmetinde olacaktır. Aygırımızın Mahmudiye Aşım İstasyonunda hizmet vermesi planlanmaktadır.

Gedikoğlu Ekürisi : https://twitter.com/GedikogluEkuri

Görkem Gedikoğlu & gorkem (@gorkemgedikoglu) / X (twitter.com)

Cem Kuter & Cem Kuter (@KuterCem) / X (twitter.com)

Bunları da sevebilirsiniz