CHARIOT Yoluna Namağlup Devam Ediyor !

Adana’da düzenlenen A3 koşuda birinciliğe Chariot uzandı…

23 Aralık Cumartesi günü düzenlenen ve programında en önemli mücadelesi olma özelliğine sahip, 2 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Chariot (Sidney’s Candy – Tiz A Sweep / Tiznowjokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. Cem Kaan Parsak‘ın sahibi, V. Hakan Keleş‘in yetiştiricisi olduğu, Ramazan Barman antrenesindeki Chariot, üst üste beşinci koşu galibiyetine ulaşırken, geçilmezlik ünvanını da bir sonraki koşusuna taşımış oldu.

Geçmiş koşu performansları başarılı 5 tayın start aldığı 1400 metre mesafeli kum pistteki koşuda ikinciliği, Vedat Abiş idaresindeki Son Of Cooger (Cooger – Şahizer / Lion Heart) elde ederken, Demsey (Daredevil – Epona / Eagle Eyed) Hışman Çizik ile üçüncü, İsa Akyavuz ile bu koşuya katılan Warrior Lion (After Market – Çaygüzeli / Strike The Gold) dördüncü ve son olarak Noir Princess (Kopenhag – El Jefe / Perfecto) ise Mehmet Akyavuz ile beşinci oldu.

Kazanan Chariot için koşuda müddet 1.27.04 olurken farklar ise 2 Boy – 14 Boy – 6,5 Boy – 18 Boy şeklinde neticelendi. Koşunun videosu için tıklayınız.

Bunları da sevebilirsiniz