JAWINGER Seriyi Devam Ettirdi !

T.J.K eski başkanlarından merhum Hasan Basri Karabucak adına düzenlenen koşu (G3), 2 Aralık Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda saat 19.00 ‘da gerçekleşti.

Keyifli bir mücadeleye sahne olan 2023 yılı Hasan Basri Karabucak Koşusu‘nu (G3), Saraçoğlu Hayvancılık Tar. Gıda İnş. Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen, Tuğba Yücelenmiş‘in sahibi olduğu, antrenörlüğünü ise Nurullah Esen‘in üstlendiği 5 yaşındaki doru iğdiş safkan Jawinger (Smart Robin – Trace / Mountain Cat) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazandı.

Koşuda ikinciliği; Ahmet Çelik ile bu önemli mücadeleye katılan King Berkay (Bosporus – Cybele / Royal Abjar) elde ederken, Zolo Muum (Papa Clem – Controllable / Al’s Theatre) Hışman Çizik ile üçüncü, Özcan Yıldırım idaresindeki Altınsima (Kırdemirkır – Queen Of The Storm) dördüncü ve son olarak Mehmet Akyavuz ile bu koşuya katılan Şanlıtay (El Corredor – Fairy Tale / Mountain Cat) beşinci oldu.

Koşunun galibi Jawinger  için bitiriş derecesi 2.01.48 olurken, farklar Baş – 2,5 Boy – 5 Boy – 8,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun videosu için tıklayınız.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına antrenörü Nurullah Esen’e kupasını, merhum Hasan Basri Karabucak’ın torunu, Kulübümüz Asli Üyesi B. Balkar Balkaroğlu verdi.Törende ayrıca, eski Başkanlarımızdan Behçet Homurlu, Nurullah Esen’e ve kazanan atın jokeyi Ayhan Kurşun’a bir buket çiçek takdim etti. Törene, Kulübümüz Genel Sekreteri Ahmet Özbelge ile Asli Üyemiz Ercan Ekenler de katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir