LADY SECRET Bitirici Sprintini Attı Yine Harem’i Kazandı!

İngiliz kısrakları için yılın en önemli mücadelelerinden Harem Koşusu, 8 Ekim Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Çim pistte 2100 metre mesafede koşulan yarışa 3+ yaşlı 11 dişi İngiliz atı katıldı. Erhun Eti’nin sahibi olduğu, Celal Bağdatoğlu’nun yetiştirdiği Ladys Secret (Native Khan – Born Shining / Sri Pekan) jokeyi Ayhan Kurşun’la zafere uzanan isim oldu. Antrenörlüğünü İlker Köroğlu’nun üstlendiği 4 yaşındaki doru kısrak, geçtiğimiz yıl da bu önemli koşuda galibiyete ulaşmıştı.

2023 yılı Harem Koşusu’nu (Açık-G1/D) izlemek için tıklayınız.

Yarışın ikincisi Vedat Abiş’le Chaika (Marcavelly – Queen Regent / Medaglia D’oro) olurken, Gökhan Kocakaya idaresindeki Bizim İçin (Papa Clem – Miss Queen / Mountain Cat) üçüncülükte, Halis Karataş idaresindeki Moonlight Fairy (Graystorm – Ay İncisi / Kaneko) dördüncülükte, Özcan Yıldırım ile Splendid (Luxor – Grand Expectations / Grand Ekinoks) de beşincilikte kendine yer buldu.

Kazanan Ladys Secret için bitiriş derecesi 2.07.13 olarak kayıtlara geçerken, koşudaki farklar 1,5 Boy – 1,5 Boy – 9 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Haber-Fotoğraf : tjk.org

Bunları da sevebilirsiniz