Serdal Adalı, TJK Başkanlığı’na 5’inci kez seçildi…

25 Şubat 2024 Pazar günü Renaissance Polat İstanbul Hotel’de yapılan Türkiye Jokey Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’na tek aday olarak katılan Serdal Adalı, 88 oy ile 5’inci kez Başkan seçildi.

Genel Kurulda, Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine; Gülnur Gülerce, Adil Mert Kaya, Hakan Yücetürk, Halid Milli, S. Selman Taşbek ve M. Kerem Alkan seçildi. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Yüksel Göktürk, Ahmet Özbelge, Kemal Arif Turan, Adem Erdölek ve Alim Melih Kura.

Kongrenin gündem maddelerinden Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyelerinin belirlenmesine ilişkin yapılan oylama sonucunda; Denetim Kurulu Üyeliklerine M. Sencer Girgin, Ferhat Oktay ve İlyas İlbey seçilirken, Disiplin Kurulu da Ateş Saltukoğlu, M. Doruk Yılmaz, Aslan Savaşan, Esra Atman ve Nisso Benhason’dan oluştu.

Asli Üyelik başvurularının oylamasında ise adaylardan Ali Rıza Çelikoğlu, Mehmet Emin Ekenler ve Vehbi Hakan Keleş, Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni Asli Üyeleri seçildiler.

Ali Rıza Çelikoğlu

1991 yılında İstanbul’da doğan Ali Rıza Çelikoğlu, Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından aile şirketleri olan Çelikoğlu Dericilik ve Deri Sarayı firmalarında aktif görevler aldı. 2023 yılında kurmuş oldukları E. Çelikoğlu Otelcilik Turizm Şirketi’nin de yönetim kurulu üyeliği görevini icra etmektedir. Atçılık faaliyetlerini ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi olarak İstanbul Silivri’de bulunan Çelikoğlu Harası’nda sürdüren Ali Rıza Çelikoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Mehmet Emin Ekenler

1992 yılında Mersin’de doğan Mehmet Emin Ekenler, İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nden mezun oldu. İstanbul’daki Grant Thornton Denetim ve Yorum Mali Müşavirlik firmalarında iki sene çalıştıktan sonra memleketi Tarsus’ta bulunan ve narenciye alanında faaliyet gösteren aile işletmesine katıldı. Konya’nın Ereğli ilçesinde at yetiştiriciliği yapmakta olan Ekenler, evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Vehbi Hakan Keleş

1964 yılında İstanbul’da doğan Vehbi Hakan Keleş, Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi’nden mezun oldu. 1989’da kara, hava ve deniz taşımacılığı ile yurt içi depolama ve e-ticaret alanlarında faaliyet gösteren Sertrans Uluslararası Nakliyat ve Tic. AŞ’yi kurdu. Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006 yılında Kırklareli Lüleburgaz’da kurmuş olduğu Marmara Harası’nda at sahipliği ve yetiştiricilik yapan Hakan Keleş evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunları da sevebilirsiniz