62. TBMM Koşusu’nda Boğaz Çocuğu’ndan Tarihi Sürpriz !

23 Nisan 1920’de açılan Gazi Meclisimiz adına bu yıl 62.’si düzenlenen TBMM Koşusu (G1), 11 Mayıs Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda saat 16.30’da gerçekleşti.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına , 1600 metre mesafe üzerinden çim pistte yapılan ve startla birlikte yarışın önemli favorisi Deniz Efe’nin start çıkışında jokeyi Ahmet Çelik’i üzerinden düşürdüğü 2024 yılı TBMM Koşusu’nu, Ferat Özkan‘ın sahibi ve Hulusi Semih Koçer‘in de yetiştiricisi olduğu Boğaz Çocuğu (Cangıl – Caşdanay / Caş) jokeyi Mehmet Salih Çelik idaresinde büyük bir sürprize imza atarak kazanmayı. Adnan Polat‘ın antrene ettiği 5 yaşındaki al at bu galibiyetiyle yarış hayatındaki 7’nci birinciliğini kazanmış oldu. Yarışı izlemek için tıklayınız.

13 safkanın katıldığı mücadelede Özcan Yıldırım’ın bindiği Pıtır (Güntay – İncidil / İbocan) ile Selim Kaya’nın bindiği Hüküm (Uçanbey – Rabia / Odinhan) ikinciliği at başı olarak paylaşırken, Vedat Abiş’le start alan Rüzgardahan (Yakupbey – Çığırtkan / Halid) dördüncü ve Kadir Tokaçoğlu ile Tunç Siperi (Kurtel – Yetenekli / Ayabakan) de beşinci oldu.

Koşunun galibi Boğaz Çocuğu için bitiriş derecesi 1.50.05 olurken, farklar ise 2,5 Boy – At Başı – 3 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Bunları da sevebilirsiniz