Veliefendi Hipodromunda Yeni Sezonun Perdesi Açılıyor!

İstanbul’da yeni sezonun başladığı bu güzel program için bir şeyler karalamaya çalıştım. Umarım faydalı olur, herkese bol şans!

5.Kosu: İYİKİM 800/52,2 400/25 R inanılmaz iyi görünüyor. Halis Karataş deklaresi almış bu tay favorim ancak DENİZ EFE ben hem eşgaline bayıldım hem de işleride iyi, Asrın Pehlivanı gibi bir isimle anneden kardeş bir Altaha yavrusu ben ondanda çok iyi yarış bekliyorum.

6.Kosu : Bu koşuda önceliğim kış sezonunda da etkili yarışlar yapan yarın kaçacak ve ya kaçanın hemen arkasına yatacak Vedat Abiş deklareli SUBUTAİ. Kalite isim REACH OF VICTORY arası olsa da bu koşuyu sonlarda lehine çevirebilir. LADY PALPANTINE ve DENİZHAN daha sonraki ihtimaller.

7.Kosu: Sondan bir önceki yarışta aradan dönerken sentetik pistte çok başarılı isimlerle koşup bana göre bu grup için fazlasıyla yeterli bir ikincilik alan BETSİ bu koşuyu lehine çevirmeye yakın. Yalnız bırakılabilir. Sürpriz arayana öncelikle aradan sonra yarış gören Güzel Tutku daha sonra It May Rain, Malala derim.

8.Kosu : 2022 Ergin Talay Koşusunda ARMASH‘ten çok etkili bir yarış bekliyorum. Benim düşünceme göre ilk 2 yarısında yarışmayı çok bilmiyordu neden ? 2 yarışında da ters ayakta hücum etmeye çalışmıştı ancak son yarış ayağını düzeltince çok kolay sprint attı ve nerdeyse kamçisiz kazandı. Son yarıştan sonra İstanbul iç pistte 1000/1,01 400/24,8 R yaptığı galop sonrada 2 tane kısa iş yapmış. Ben atın artık daha da tecrübelendiğini ve bu yarışta artık gerçek potansiyelini tam anlamıyla kosacağını düşünüyorum. Risk sevenlere tek önerim. Rakip olarak geçen sene önemli yarışlarda başarı sağlasada benim padokta ve eğerlemede canlı izlerken hep çok sinirli olan ve kendini yarışa veremeyen, yarıştan önce kendini bitiren BSR, sonra son yarısını çok gösterişli kazanan HARDMET ve kış sezonun etkili ismi HAMASET diyorum.

9.Kosu: Burada şablonda risk alacağım. Bu sart1’de MİS BEYZAM benim tekim.
Geçen senelerde de hep derim.
1-) Aksu ekürisi hazır olmadan at koşmaz.
2-) Aksu ekürisinin iyi taylarına her zaman Ahmet Çelik biner.
Bu ikisi bir araya gelmiş, atın hazırlıkları güzel görünüyor, 1 start çekmiş. Ben bu ismin kazanmasını bekliyorum.

10.Kosu: 2,3,5,6,11,13 bence ufak kurgular için yeterli.

ŞABLONUM
9,1 / 3,7,6,5
2,1,6,5
BETSİ / 5,4,6,13
ARMASH / 3,6,1
MİS BEYZAM
2,3,5,6,11,13 / 7,8,10,12

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir