Yarış Rüzgarı – 27 Nisan Pakenham Tahminleri

Üç yarışta 2-3-2 olan totosunda jokeyi B.Allen ile start alan ELLY DEE (8) için özellikle son yarışından sonra artık kazanma vakti geldi diyebiliriz zaten mutlak favori. Son iki koşusunda da kopya yarışlar kaybedip tam kazandım derken ayna önünde kaybeden MARANZARO (3) bugün mutlaka rakip olarak yazacağım. Bu yarışın sürprizini 6 nisanda çimde yaptığı idman yarışını kazanırken otoritelerin notlarında beğendiği JAYZEAL (2) gerçekleştirebilir.

JALPIDO (3) arka arkaya 3.lükle yarış hayatına başladıktan sonra yaklaşık 8 ay ara verdi. Sonrasında koştuğu yarışında hiç zorlanmadan bir yarış gördü ve devamında özellikle son koştuğu yarışında sonlarda canlı ataklarıyla 5. oldu. Sprinter yapıdaki safkanın form durumu iyi ve en önemlisi mesafe onun izin uzadı ve 1400 oldu. Benim bu yarışta favorim hatta Leica Model ve Valenki gibi iki ciddi rakibinin önde konumlanan yapıda olduklarından onları sprintle avlayabilir. Bu yüzden alternatif BANKO adayım.Yine sprintle şans arayacak ve son yarışıyla kıpırdayan THOUGHT CRIMIE (6) ,LEICA MODEL (11) ,VALENKI (7) ön plandaki diğer isimler.

CELTIC HERO (3) Son yarışında bu mesafede start alıp o gün için en iyi dereceli maiden yarışta 3. oldu. Aşama kaydettiği görülüyor yarın daha iyi koşabilir. NATURAL NINE (5) 177 günlük arası olmasına rağmen öncesinde bu grup için yeterli performanslara sahip ve özellikle son idman yarışını kazanırken tam not almış.FREED FROM DESIRE (4) kıpırdandığı bir yarış yaptı mesafe 200 metre uzadı etkili gelebilir. SWEAR SHES PERFECT (6) ve CHASE DE ACE (1) daha sonraki tercihlerim.

Son yarışını kazanan SO SHE CAN FLY (9) o gün sabırla bekleme yapıp gerçekten çok canlı bir şekilde aynaya girmişti.Bu yarış aynı formunu devam ettirebilir.Favori sayıbilecek durumda son yarışına katılan LADY COURT (10) yarışı güzel yerlerde takip edip düzlükte yürümesine rağmen son anda yarışı kaybetti.Mesafe 200 metre kısaldı çok şanslı.Son yarışları iyi olmasada bu atları her zaman geçebilecek olan NEW CHOICE (1) , kazanarak gelen SMULLEN (8) ,BAGLIONI (2) ve geçen sene üst üste yarış kazandığı duruma son yarışıyla geldiğini gösteren SHARPER (3) mutlaka değerlendirilmesi gereken isimler.

MORPHEUS BRAGI (2) son yarışını güzel kazandı favori. JABALI RIDGE (1) form durumu iyi ve handikap puanını kazanıp yükseltti. O gün için en çok puan alan isim olmuş.RYLOW (3) bu yazığı yazdığım 00,30 sıralarında oranları düşen bir isimdi.SAINT LOFT (8) ve WILDE GEM (3) yarışın sürprize en yakın isimleridir.

Koştuğu son yarışında bazıları bu koşuda olan rakipleri yanında 1300 metrede düzlükte yerini geç alıp yaptığı sprintle dördüncü olan ancak 10 metre daha olsa 1. olabilecek şekilde güçlü gelen SET THE SAILS (6) için hem mesafenin 100 metre uzaması hem de ciddi tempo yapacak isimlerin olmasından dolayı çok etkili bir sprintle kazanmasını bekliyorum. Tek yazacağım.

Herkese Bol Şanslar – YARIŞ RÜZGARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir