25 Nisan Perth Ascot (Avustralya) Tahminleri

2023 yılında bu pistte mükemmel işler yapan WEAPONSON iki yarıştır sprinter yapısıyla kazanırken yine bu rakiplerini geçti. Ancak önemli detay iki yarışta ciddi hızlı gitmişti ve bugün koşan atlar içinde yarışı ciddi tempoya sokacak bir isim yok.Form durumuyla kazanması normal sonuç ama eğer ki yanına at yazılacaksa direk hepsi yapılmalı.

Bur yarışta çok iyi koşmasını beklediğim FIND YOUR MAN . Ascot pistinde Kasım ayında kazanırken daha iyi rakiplerini geride bırakan bu isim verdiği 3 aylık aranın ardından mart ayında iki yarış koştu. Bu rakiplerini geride bırakabilecek kapasitde.Bu pistteki son başarılı ikinciliğiyle SIMPLE LOGIC ve aynı yarışın dördüncüsü DIVINE PAIR rakipleri.

WHAT A PRINCE son ikinciliği öncesi son dakika oranlarında ciddi rağbet gören bir isim ve iyi koşmuştu.Bu yarış öncesi iki koşuya kayıtlıydı burayı tercih bence en şanslı isim. Bu grupta en az koşan (2kez) isimler UNDER INFLUENCE ve CHINOBROWN formlarını sürdürebilirler.Bu yıl hiç start almasa da otoriterin hazır olarak değerlendiği ,William Pike gibi etkili bir jokeyle start alacak ,Orotorio oğlu HIDE THE OREOS ve Helmet yavrusu FLOPPY yarışın sürprizlerini yapabilecek isimler.

Bu yarış çok ters bir ismi banko yazacağım VISIONS OF GRACE  .. Hayatının ilk yarışını favori olarak kazandıktan sonra koştuğu yarışında geri gelince veteriner raporu yazılan ve sıkıntısı belirlendiğinden 4 ay ara verdi bu isim. Sonrasında Mart sonu ve Nisan başında iki yarış gördü.Özellikle son yarışında iyi koştu diyebilirim.Eğer kafamdaki kurgu olur yarışın favorisi kaçak isim Mystic Jane’ni beklediğim gibi stili rakipleri kovalarsa etkili sprintle sonuca gidecektir VISIONS OF GRACE

Uzun mesafede 2 birinciliği olan FEELS DANISH ocak ayındaki yarışından sonra burnuda akıntı olmasından dolayı tedavi edilmiş.Sonra koştuğu yarışlarından ardından son ikinciliğiyle forma girdiğini belli etti.Favorim…Bu sahada 5.liğinde sonlardaki atakları gayet güzel olan MASTER SAFARI etkili bir yarış yapacak bence. MAKTASTIC,RED HOT HOPE,PIN MAHER,BARACAP sırasıyla tuttuğum isimler.

Son koştukları yarışlarında aşama içinde olduklarını gözlemlediğim GUARD THE SAFE ve RECALLED ön planda tuttuğum isimler.WICKED FOX , BANDELERA BEAU ve bu dakikalar itibariyle oranları ciddi düşüş gösterip üzerine bahis oynanan COMEALILBITCLOSER mutlaka değerlendirilmeli.

Bunları da sevebilirsiniz