Yarış Rüzgarı – 24 Nisan Bursa Tahminleri

2. Altılı Ganyan

İlk ayak vasatın altında performansları olan isimlerin buluştuğu bir yarış. Direk sıralamamı yazayım ; İŞİN ASLI , LUCKY FAST , BETELGEUSE ,KING OF GAME , WARRIOR JUSTEN , THE ATHLETIC , KING OF SOLID, MITTELMEER , DAZE , FUNKY FRED

Son koştuğu yarışta doğru takıya dönüp kondisyonunu da arttırınca kum piste rağmen kazanıra giren ve son 800 : 50,95 olan yarışta 3.lük yapıp güzel performans sergileyen UYGAR BEY gelişen formuyla bence birinciliğin en güçlü adayı. Bu yarışta kalitesine inandığım bir safkan var NOTABLE. Db takısı ilavesiyle yarışa katılacak bu isim eğer ki nefes açısından zorlanmazsa N.Avci idaresinde sonuca gidebilir.Son koşusunda çok güzel bir sprintle kazanıp maidenden çıkan CLYMORE bence form olarak iyi duruma geldi. İlk kez çim koştuğu yarışıyla bu koşusu arasında form olarak çok fark var ve çimi yapabilecek orijine sahip mutlaka yazılmalı. Temposunu kabul ettirdiği an bu rakiplerine üstünlük saylayabilecek yetenekte MASTERCLASSMAN yazıp 4 atla bu yarışı geçeceğim.

Bu yarışa DEMİR BERKE kayıt olduğunda kim binecek diye merak etmiştim ve deklarede G.Kocakaya görünce kazanacağına inancım dahada arttı. Form durumunda bence hiç bir sorun yok.4 yaşında tek isim olarak bu yarışa katılacak Demir Berke belli sorunlarla boğuşan iki rakibi Kardeşcan ve Toramankaya yanında bence yarışı kazanan taraf olacaktır.

BALIK KIZ İlk yarışında bugünkü rakiplerinden Angel Of Mountains arkasında 4. olsada o gün aprantisinin tayı bir türlü istediği yere koyamamasından dolayı sadece 200 metre sprint yapabildi.Bu yarışında çok daha iyi koşmasını bekliyorum üstelik ekürisi NİNOŞ CAN ‘da Kocaeli’de benzer şekilde tam virajda dıştan gelen rakibinin hamlesiyle gerilerde kaldı devamında sprintle 3. oldu.Eküriler favorim. IŞINBİKE bir Saadın Gücü temsilcisi ve eşgal olarak çok güzel bir tay.İlk yarışında bariyerde pustu bence ve yerinde saydı.Bu koşu Ö.Yıldırım tercihiyle ön planda. ANGEL OF MOUTAINS yine iyi koşabilir ancak burda yeni koşan taylardan YAŞAR SERAP enteresan bir orijine sahip. Son galobuda gayet güzel ben mutlaka bir yerlere sıkıştırmaya çalışacağım. Değişiklik : Balık Kız yarıştan çıktı. Ekürisini yazdığımızdan Agf yide yanımıza aldık bu yüzden Işın Bike çıkarıp KUTAN GÜZELİ ilave ediyorum.

DARTAGNAN son kazandığı yarışında gerçekten çok güzel pir performans sergiledi.Yine kazanabilir. Startı ağır almasından dolayı gerçek gücünü yarışlarına yansıtamadığını düşündüğüm LORD OF YILDIZER H.Çizik’le bence bu sorunu yaşamayacak.Özlediği birinciliğe ulaşabilir. Taşbek ekürisinin safkanı SYNCHRONICITY mart ayının sonunda ilk defa Kocakaya’yla start almış ve bir türlü arttıramayıp 4. olmuştu. Bu yarış için hazırlıkları güzel be ilk defa starta kadar kulaklık çıkarılıp direk yarışta takılmış.Rakiplerinin hatasını affetmez.Ciddi bir ara verdikten sonra yarış gören SONER BEY özellikle sonu 24 olan 1000 metre galobunda iyi görünüyordu. Son olarak CASH IS KING diyeceğim. Üst üste iki tane 1000 metre galopla bu koşuya gelen safkan rakipleri kendisini hafife aldığı anda devreye girebilecek yetenekte.

Son kazandığı yarışta çim diye banko yazdığım ama kumda alınmasına rağmen beklentiminde üstüne çıkıp kazanan BAŞ ALP bu yarış haklı favori diyebilirim. Yalnız yine aynı yarışta bir isim ciddi aşama kaydeden bir performans gösterdi CANYURT. Önde Aksu Han gibi bir isimle belli bir teMpo içinde kalmasına rağmen son 300 de ona hakim oldu ama dışından daha dinlenmiş Baş At’a geçilip 2. kaldı. Ben CANYURT’un beklesede önde konumlansada bu yarış çok iyi koşacağını düşünüyorum.AKŞAM MELTEMİ İzmir çiminde 3. olduktan sonra çimden kuma alınınca yarıştan çıkmıştı.Bu kısrakta uzun çimde eküri avantajıyla ön planda kollanmalı.3 isim ön plan tercihlerim ama çimi seven ve üst üste koştuğu yarışlarla kondisyon açığını kapatan , özellikle son 800 metrelik galobunda çok canlı gördüğüm BAY ONUR mutlaka kuponlarda bulunmalı diyeceğim.

2.ALTILIM

5,2,9,4,6,8,12,3,7,10

12,11,5,1

7 // DEMİRBERKE

7 (5),1,8,6

1,7,9,8,2

4,3,6,12

Herkese Bol Şanslar – YARIŞ RÜZGARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir