Yarış Rüzgarı – 23 Nisan Sha Tin Tahminleri

Önde yer alıp güzel bir yarış yapabileceğini düşündüğüm (5)LOOKING COOL favorim. İki yarıştır net en geri bekleyip canlı ataklarıyla 3. kalan ve bugün Z.Purton’un bineceği (6) WAR WEAPON bugün kazanmaya yakın isimlerden. Daha sonra son yarışında bir türlü istediği yeri alamayıp devamında faullere maruz kalan (1)DARCI JOY devreye girebilir.Daha 4 yarış koşmuş ve ciddi aşama içindeki (7) THUNDERBOLTAURUS ile çok sürpriz olarak kazandığı yarıştan sonra formda bu koşuya gelen (4) FOREVER FOLKS mutlaka değerlendirilmeli.

Son başarılı 2.liği ardından bu yarışında kaçarak bitirecek durumda olan (9)I GIVE ve son sentetik yarışını ölçü almadığım , 2 kez yarış kazandığı jokeyi L Hewitson‘a dönen sprinter yapıdaki (5)THE MULTIPLIER arasındaki mücadele birinciyi belirleyecektir.

Sentetik piste çıktıktan sonra son 3 koşusunu da kazanan (8)ADEFILL ve son 2.liğiyle artık kazanacağı sinyalini veren (9)GUMMY GUMMY ön planda tuttuğum isimler.Sentetik pistteki son başarılı 3.lüğündeki sprintiyle dikkat çeken (6)LIGHTNING BOLT bu rakiplerinin gerisinde kalsa da bugün formu yükselmiş olarak yarışa katılacak.Son kazandığı yarışta kendi derecesini geliştiren (7)YOUTHFUL DEAL son tercih edeceğim isim olacak.

Kilosu ağır olmasına rağmen bu grupta en seri isim olan ALL RICHES (1) son yarışından 250 metre kısalan mesafeyle bence en şanslı isim.Form durumları iyi olan GALVANIC (7) , LOST CHILD (6) ve D STAR (5) mutlaka yazılmalı.Burda yarışın sürprizini VANTASTIC CHOICE (13) den bekliyorum. Son yarışında yarışı 1200 de en geri takip edip 5.liğiyle bir çok tahmincinin takip listesine girdi.

Sondan bir önceki yarışında yaptığı 2.likte hem derecesini hem de formunu iyi seviyeye getirdiğini göstermişti (8) WONDER KIT. Ancak son yarışında beklentilerin altında kaldı üstelik yarışın dereceside 1,10 içinde yani kötü çıktı. Ben bu yarışını ölçü almıyorum.Yarın startla birlikte 2-3 gidip etkili olacağını düşünüyor ve 20 nisanda galobunu yaptığı (20/04/2023 / Gallop / Sha Tin AWT / 30.4 27.3 (57.7) (H Bentley) )jokeyiyle kazanmasını bekliyorum.

Son koşusunda bugünkü jokeyi etkili isim Z.Purton idaresinde en gerilerde bekleyip 400 de atağına başlayıp hatta son 200 de kadrajdan geride kalmasına rağmen bir anda canlı ataklarıyla 5. olan (5) BEAUTY INSPIRE ilk şanslı isim. Alternatif banko adayı olabilir. Diğer yazacağım rakipleri bence hemen hemen aynı form ve şansta.(3)CALIFORNIA VOCE , (4)SOLID IMPACT , (6)RUN RUN BUDDY , (2)WINNER METHOD , (11)ARIEL , 12)BEAUTY CHAMP

Herkese Bol Şanslar – Yarış Rüzgarı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir