Yarış Rüzgarı – 22 Nisan Cumartesi Greyville Tahminleri

Son koşusunda favori olmasına rağmen sentetik pistte bugünkü rakibi Ladies Day’i yarış boyu kovalamasına rağmen arttıramayıp 4. kalan JADE’S CABERNEIGH bu yarışa KG ilavesiyle katılacak. Bu sefer Ladies Day’i kovalayacak rakipler olduğu için ben bu yarışında sabırlı beklemeyle sonuca gideceğine inanıyorum. Alternatif banko adayım. Rakip yazılacaksa LADIES DAY ve son 3.lüğüyle formunun arttığını gösteren KYNISKA yazılmalı. İlave : Hem jokeyinin tericihinden hem de iyi durumda olduğundan bahsedilen ve son dakika oyunlarında üzerine bahis oynanan FAR HORIZON ‘u altılı ganyanıma ekledim.

İlk kez koştuğu 1400 metrede başarılı bir performans gösteren STREETSHAVENONAME rakiplerine oranla daha şanslı. Sürekli iyi koşan MAJESTIC REIGN ilk rakibi.Burda dikkat edilmesi gereken isim FIBONACCI.İlk yarışında favori çıktı yarışı çok kötü değil aslında sonrasında maiden yerine G3 yarışa katıldı.Doğal olarak geri geldi.Bu yarışa tam hedef olabilir.İlave: FAR HORIZON için hem jokeyinin tercihi hem de hazır olduğu konusunda pozitif yorumlar var.İlk kez koşacak.Ekledim…

Yıl sonunda kazandığı açık yarışın ardından Şubat ayında koştuğu açık yarışta jokeyi son 200 de 5 boy öndeyken dışarıdan hücum eden atı görmeyip atını rahatlatınca burunla ikinci kalan QUASIFORSURE hem yarışın 1400 metreye dönmesi hemde yarış gidişatı ona yaramasından dolayı favorim.MR MASTER STARTER iki aylık aranın ardından iyi döndü.SILVER OPERATOR bu atlardan daha iyi isimleri geçen bir safkan.Bu yılki ilk yarışını Şubat sonunda gördü.Mutlaka yazılmalı.Yeri olanlar IMILENZEYOKUDUDUMA ve PEARL OF ASIA ilave edebilirler.

TIZONA son koşusunda gerçekten çok güzel bir performasla kazandı.Aslında sadece 2021 yılında maiden kazanmış bir isim ama 2022 de tatminkar yarışlarıda göze çarparken bu yarışını yapması ciddi form tuttuğuna işaret. En ciddi rakibi hayatında sadece 3 koşu koşan ve Ocak ayında maiden kazandıktan sonra açık koşuya gidip 6. olan ROSH KEDESH . Bu grupta bir çok yarış kazanan isim olan PATRONAGE neredeyse tüm yarışlarını 1400 de kazanmışken son koşusunu 1200 de güzel bir sprintle kazandı o da formda.Son 3.lüğü güzel olan Orotorio yavrusu CUPID’S SONG mutlaka yazılmalı. Geniş kuponlara INTREPID ve DIANI yazılır.

SURYAVARMAN ciddi bir tempo yapıp kaçtığı ve daha iyi atlarla mücadele ettiği son yarışında sonlarda düşen temposuyla 3. kalmıştı. Bugün tüm şartlar lehine. Önde iyi yerde konumlanıp kazanmasını bekliyorum.

Son koşu gerçekten bana zor geldi.Joker hakkımı kullanıp HEPSİ yapacağım.

ŞABLONUM

4 // 3,5,9

6,10,1

10,9,7 // 5,6

6,3,2,1 // 4,13

1 (SURYAVARMAN )

HEPSİ

Herkese Bol Şanslar – YARIİ RÜZGARI

Bunları da sevebilirsiniz