21 Nisan Cranbourne Tahminleri – Yarış Rüzgarı

1.Ayak : Son koştuğu 2400 metrelik koşuda hayatında ilk defa ön grupta temponun içinde gidip tatminkar bir yarış yapan Ngorongoro form durumunu arttırdığını gösterdi. Yine bunu tercihlerse önde boş kalabileceği bir yarış , favorim. Kariyerinde 2435 ve 2600 metrelerde yine bu yarış binecek olan Amy Hermann ile iki yarış koşup üst üste iyi koşup artık kazanacağı -sinyalini veren Thistler ve son koştuğu yarışına favori olarak giren kazanamasada iyi koşan Thistler yazıp ilk ayağı geçeriz diye düşünüyorum. ( 8-4-2)

2.Ayak : Bu koşuda yarışın favorisi konumunda olan MESCHEVER ilginç bir kısrak. 2022 de 4 yarış koşup kazanamasada tabeladan düşmeyen bir isim karar verilerek damızlığa ayrılıyor ancak gebe kalamadığından dolayı ocak 2023 de yeni antrenör ekibine geçip şubat 2023 de bir yarış koşuyor. Bu yarıştan sonrada sağlık sıkıntısı tespit edilip tedavi edildikten sonra 1000 metre çim pistte gördüğü yarışta 3. kaldı.Annesi Amerika’da kısa mesade 4 yarış kazanmış bir isim.Ben kısrağın tamamen toparlandığını ve maidene veda edeceğine inanıyorum. Tek yazacağım… ( 7 )

3.Ayak : Ağır kiloların bir birleriyle mücadele edeceği zor bir handikap koşu HEPSİ yapacağım ama bu aralar formunda kıpırdanmalar olan Chillydog favorim. (Hepsi)

4.Ayak : Hayatının ilk yarışını 1200 metrede hızlı giden temponun içinde kalıp son 100 den sonra adeta kanatlarak yaptığı sprintiyle kazanan Countess Jenni hem mesafe arttıkça daha iyi koşacağını hem de yeteneğini belli etti.1500 metrede kazanmaya yine yakın. Bence tek rakibi son koşunu kazanırken otoriterlerce beğenildiği notu düşülen Estrapaz. (8-3)

5.Ayak : Temmuz 2022 de sentetik pistte kazandıktan sonra 8 ay ara veren Magical Slipper 21 Mart ve 4 Nisan’da favori olarak girdiği üst üste çimde iki koşu koştu.Bu yarışa ise ilk yarışını kazandığı Daniel Moor gibi etkili bir isimle katılıyor. Şansını çok yüksek görüyorum.Risk sevenler tek yazabilir. Son yarışını starttan çıktığı gibi aynaya akışlı girerek kazanan Body Bob en ciddi rakibidir. (11-8)

6.Ayak : Yarış hayatına 3 yaşında başlayıp 2 kez koşan Bonjour De Gaulle bunlarda birisini kazandı.Devamınında 8 ay ara verip mart sonunda koşan bu isim özellikle son 3.lüğünde aşama içinde olduğunu gösterdi. 3 lü koşmaya başlayan,aprantisi Sharidan Clake ile 3-1-3 toto yapan Prancing Spirit ve Ekim 2022 den bu yana koşmasa da bir çok otorite tarafından verilen Dancelittlesister mutlaka yazacağım isimler. Yeri olanlar sıralamaya bakabilir. (1-3-6 // 2-7-12-11-10-4-15)

Herkese Bol Şanslar – YARIŞ RÜZGARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir