19 Nisan Çarşamba Happy Valley Tahminlerim

1.Ayak : Henüz maiden bir isim olmasına rağmen iyi rakipleri yanında güzel dereceli mücadelesi olan aşama içindeki GENERAL ACE favorim.Önde kuracağı temposuyla bitirebilecek durumda olan DRAGON KINGDOM , 2 Nisandaki yarışında harika bir sprintle kazanan THE GOOD DEAL ve aradan sonra gördüğü yarışıyla BIRDSVILLE bu koşuda tuttuğum isimler. ( 4 – 5 – 9 – 1 )

2.Ayak : Özellikle son yarışındaki performansıyla form durumunu yükselttiği görülen MEANINGFUL STAR , mart başında kazandığı güzel yarışı Z.Purton idaresinde tekrar yapabilecek olan STAR CONTACT arasındaki mücadelenin birinciği belirlemesini bekliyorum. ( 1- 4 )

3.Ayak : Sondan bir önceki yarışı gayet güzel olan GLORY BO BO son koşusunda en dışardan çıkıp bir türlü istediği yeri alamayıp bence formuna uyan yarışını yapamamıştı.Bu yarış iç kulvardan etkili jokeyi Z.Purton’da iyi bir pozisyon alırsa yarışın sonunda aynayı en önde geçen isim olacaktır. Alternatif tek adayım…Son kazandığı yarış performasıyla SPEEDY SMARTIE ve bu isimleri her zaman geçebilecek olan HIGH RISE SOLDIER rakip gördüğüm isimlerdir. ( 9 // 3 – 1 )

4.Ayak: Sürate binmesi muhtemel atlar olduğu için özellikle son yarışında yaptığı etkili sprintle kazanan SIGHT HERO yine aynı yarışını yapabilir. Ön grup atlarından VICTORY SCHOLARS uzun süredir kazanamıyor ama bu yarış şansı var.Henüz maiden olmasına rağmen son yarışındaki sprinti dikkat çekici olan SPEEDY CHARIOT , sert tempoyla kaçıp bitiren ve 1.09,66 yapan MY INTELLIGENT ve HAPPY GATHERING mutlaka yazılmalı. ( 4 – 3 – 7 – 10 – 12 )

5.Ayak : 1200 ve 1400 metre mesafe koştuğu yarışlarında grubu net en gerilerde takip edip devamın sprint yaparak 4,3,4 totosunda kazananların hemen yanında bitiren JUNE PLANET ilk defa 1650 metreye çıkıyor.Önde gidecek çok ismin olduğu yarışta etkili hücumuyla sonuca gidecektir. BANKOM ! ( 4 )

6. Ayak : Startla birlikte ön tarafta olmayı seven MAGNIAC yarışın mutlak favorisi konumunda.Ancak son başarılı ikinciliğiyle BUNDLE OF CHARM , son koşusunu etkili sprintiyle kazanan KOKUSHI MUSOU , yaklaşık 8 ay aradan sonra yarış gören ve bu mesafede 1,08,86 derecesi olan ACE ONE , kariyerinde 4 birincilik olan ve bu sene ilk birinciliğini alabilecek forma giren EXCELLENT PEERS tuttuğum isimler. ( 7 – 4 – 9 – 3 – 1)

Herkese Bol Şanslar / YARIŞ RÜZGARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir