31.03 / Cuma – Antalya Tahminleri

2.Altılı Ganyan

1.Ayak : Kızılvazo formda ama ben güvenemiyorum.Bu bağlamda bana zor gelen bir ayak.Hepsi yapacağım ama favorim önde idare edebilecek konumda olan YOLKIRAN.Daha sonra sonlarda sert gelebilecek GÜLDÜRENKIZ ve bu aralar kendisine yarış aradığını hissettiğim ŞAHSEKİN mutlaka yazılmalı. Sıralamam : 4 , 2 , 7 , 6 , 3, 5,1,8,9

2.Ayak : Hayatının ilk yarışını koşacak olmasına rağmen uzun ve düzenli galoplarla bu koşuya çıkacak olan UNCLE FRANCIS ve verdiği aranın ardından Adana kumunda koştuğu yarışında belli bir tempoya girip sonlarda nefes yapıp 3.kalan ancak bu yarışla açıklarını kapattığına inandığım SKYRUNNER bence bu ayak için yeterli.

3.Ayak : Son yarışı öncesi yaklaşık 3 ay arası olan KING SERKAN o yarışında yine başlatmış ancak Dame Time ısrarcı olunca ona verip düzlüğe kadar aynı poziyonda gelmiş devamında kendisini iyi tanıyan jokeyi O.Öztürk’le kendi halinde 6. olmuştu. Bu yarış bence kendi pistinde ne Dame Time ne de numarayı çıkmayı sevsede ondan daha ağır kanlı olan Rock Kingdom’a numara verir. İyi başlatıp kendi temposunu verir ancak ısrarcı olursa o temposuyla gidenlerin arkasına yatabilir. Ben her iki şartta da düzlükte King Serkan’ın temposunu arttrıp avansı alacağını ve çok iyi koşacağını düşünüyorum. Favorim.

Rakip olarak gerçekten hem formda hem de hızlı giden şartların kendisine çok yarayacağını düşündüğüm GÖKHAN BABAM görüyorum.

4.Ayak : Antalya’da kazandığı 1,24 lük yarışta son 800:46 lara indirip bugünkü rakiplerinden The Plucky’i mağlup eden ATICI BEY İstanbul’a gidip müthiş bir dereceyle biten yarışta Kocakaya idaresinde 6. oldu. Bu safkanın İstanbul’a en formda dönemde gittiğinde bile 10 yarışta kazanamadığını düşündüğümde bu yarışını ölçü almamaya karar verdim. FAVORİM…

Son yarışında jokeyinin bir türlü sprint yapacak pozisyonu alamamasından dolayı çok kapanan KATHERINA , bu tip yarışlarda her zaman söz sahibi olan THE PLUCKY ve el değiştirdikten sonra kaba kumda yarış görüp kendi pisti sentetiğe dönen Kocakaya idaresinden CAPTAINS KEY sırasıyla tuttuğum isimler.

5.Ayak : BÜYÜK DÜNYA için söylenecek bir söz yok. Bu rakiplere karşı çok üstün durumda. Geceden yazımda eklememiştim ama sabah iki aylık aradan sonra Deniz Efe arkası yarışındaki tempolarını incelediğimde ve sondaki akışıyla beğenimi kazanan BERKENİN KIZI‘nı mutlaka kuponuma yazmaya karar verdim…

6.Ayak : BEROŞ ileride çok iyi yarışlar yapacağına inandığım bir isim. Son koşusunda jokeyi öndeki tempoya uymayıp en geri gitti bekleme yaptı ama hücum mesafesi uzundu. Bence grubun ortasında ya da gidenin hemen arkasında çok daha iyi koşabilir. BRAVE HORSE kilosu ağır ama bu grupta söz sahibi olabilir.SOLİDO HERMANOS çim ve kumda yarış gördü.Bu grup ona uygun.IRONACTION arası ciddi ama son 600 metrelik işinde ,iç pistte sonu 24 kenter yapmış.Takı değiştiren boş kilolu RAFI BOY her an sürpriz yapabilecek CATANZARO ve BILOCAN bombaya.

Herkese Bol Şanslar Diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz