Grup1 / Akdeniz Derbisi’nde Deklareler Tamam !

10 Safkan Start Alıyor…

1971-1972 yıllarında üst üste iki kez yapıldıktan sonra 37 sene ara verilip 2009 yılında tekrar yapılmaya başlanan AKDENİZ DERBİSİ son 4 senedir Grup-1 olarak koşuluyor.

Bu sabah yapılan deklareler sonucunda 2023 yılı yarışında 10 safkanın start olacağı yarış 2100 metre mesafede.

Üst üste iki kez kazanıp özellikle yılın ilk Grup-1 yarışı olan Ege Derbisi galibiyetiyle üstün formunu sahaya yansıtan KING FARRIER (Hakeem) M.Kaya idaresinde start almak için İzmir’den Adana’ya gidecek.

Verdiği aranın ardından bir yarış gören ve geçen sene bu koşunu galibi olan OSMAN BEY (Bosporus) G.Kocakaya’yla start alıyor.

Formda olarak İstanbul’a sentetik yarışa giden ancak beklentinin altında kalsa da kaba kumda etkili formunu sürdürebilecek KING BERKAY (Bosporus) H.Karataş deklaresini görüyoruz.

4 yaşındaki Marcavelly temsilcisi kısrak , Ankara kumunda Grup-1 Kapadokya Koşusu galibi olan kısrak GUİLLOTİNE kariyerinde ilk kez Hişman Çizik’le bu önemli yarışa deklare oldu.

Kariyerinde Ege Derbisi dahil 3 Grup-1 galibiyeti olan bir başka Bosporus temsilcisi OĞLUM DORUK 2023 yılındaki ilk birinciliğine ulaşabilmek için ilk kez AhmeT Çelik deklaresiyle start alacak.

Yarış hayatında Grup-1 Ankara Kalesi Koşusu galibiyetinin yanı sıra bir çok grup koşu galibiyeti olan KING MAN GO (Mendip) 2.lik serisine son vermek için kendisini tanıyan pilotu Ö.Yıldırım idaresinde olacak.İzmir’den gidiyor.

Yaşadığı bir takım sorunlar belkide çok üstün bir yarış hayatına sahip olmasına engel olsada Şubat ayında kazandığı Adana B.B.Bşk. Koşusu bulunan COMPILER (Lion Heart ) V.Abiş’le şansını arayacak.

2023 senesinde iki KV galibiyetle formunu yükseltip kendini bulan ZOLO MUUM (Papa Clem) genç binici E.Çankaya ile start alıyor.

Her zaman kısa mesafede başarılarına şahit olduğumuz ve ilk kez bu mesafeye Grup-1 yarışla çıkacak olan HAMASET (El Corredor) A.Kurşun’la mücadelesini verecek.

Yaklaşık 5 aylık aranın ardından sahaya çıkacak olan ARTS MAN (Tizway) A.Sözenle bu önemli koşuda sahaya çıkıyor.

Yarışta gidenlerin öne çıkacak isimlerin formu , bekleme yapacak isimlerin arayış ve çıkış içinde olmaları gerçekten heyacanlı,mücadele gücü yüksek bir yarış izleyeceğize işaret.Koşan tüm safkanların ayakları düz bassın.

Detaylar ;

Bunları da sevebilirsiniz