Taktik Savaşında Kazanan ; MAVİ KILIÇ !

2020 yılında vefat eden T.J.K Asli Üyesi Francesco Sponza adına koşulan yarış (KV8) 18 Ocak Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda yapıldı.

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen mücadelede önde tempo yapması muhtemel Delawera’yı 1200 de bastırıp avansı alan ve aynaya kadar avantajını kaybetmeyen İHilmi Narmanlı‘nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Mavi Kılıç (Yonaguska – Mavi Sema Sun Music) jokeyi Mehmet Kaya idaresinde kazandı. Rasim Tetik‘in antrene ettiği 7 yaşındaki doru erkek safkan elde ettiği bu neticeyle yarış hayatındaki 19. birinciliği hanesine yazdırdı.Yarışın ikincisi Delawera (General Quarters – Pomerol / Honour And Glory) olurken, Cesi Affetmez (Present Perfect – Arrivata / Cossack Guard) üçüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem – Shibuya / Ocean Crest) dördüncü, Brave The Storm (Sidney’s Candy – Crazy Party / A.P. Indy) da beşincilikle pistten ayrıldı.

Koşunun galibi Mavi Kılıç için bitiriş derecesi 2.17.58 olurken, farklar 4,5 Boy  Baş  4 Boy  25 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına antrenör Rasim Tetik’e kupasını Cem Tırpançeker verdi.Törene Asli Üye Dr. A. Serdar Pedükcoşkun ile birlikte İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara ve davetliler de katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir