MIND AND LIFE Formunun Zirvesinde !

T.J.K eski başkanlarından Hasan Basri Karabucak’ın babası, Çukurovalı atçılarımızdan Ali Karabucak adına düzenlenen koşu (KV-7/D), 20 Ocak Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda saat 17.00’de gerçekleşti.

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 1400 metre mesafe üzerinden kum pistte yapılan koşuyu bu mücadeleye gelirken üst üste üç kez birincilik elde etmiş olan Melis Kurtel Emin‘in sahibi ve Moz. Org. San. Tic. A.Ş‘nin de yetiştiricisi olduğu Mind And Life (Captain Rio – Distortress / Distorted Humor) jokeyi Müslüm Çelik idaresinde kazandı. Bilal Şimşek‘in antrene ettiği al at bu galibiyetiyle kariyerindeki 9’uncu birinciliğini kazanmış oldu.

6 safkanın start aldığı yarışta Prenses Sylvester (Mr. Owen – Lady Sylvester / Elusive Quality) ikinci olurken, Speedy Eda (Dutyfree – Stella Gold / Strike The Gold) üçüncü, Continuous (Kaneko – Chantalle Rua / Mountain Cat) dördüncü ve Guillotine (Marcavelly – American Billion / Unaccounted For) de beşinci oldu.

Koşunun galibi Mind And Life için bitiriş derecesi 1.25.39 olurken, farklar ise 1,5 Boy – 6,5 Boy – Burun – 5,5 Boy şeklinde oluştu.

Bunları da sevebilirsiniz