Cevdet Karataş Koşusunda Üst Üste 2.Kez Kaizbert Zaferi!

VİZİGOT Çıktığı Gibi…

Ankara sezonunun açılış gününün klasik koşusu 3 yaşlı arap taylarının KV-18 Cevdet Karataş Koşusunu VİZİGOT ( Kaizbet-Sorgun Kız) jokeyi Tolga Yıldız idaresinde kazandı. Tayın yetiştirisici Mert Yayıncılık antrenörü ise Serhat Önder.

Startla birlikte stiline paralel istediği tempoyu kuran kır tay sonlarda içinden ve dışından gelen tüm ataklara karşılık verip inatçı karakteriyle yarışı kazanmasını bildi.

Bu mücadele sonunda Tunçdağ (Özduran – Raziye / Albatur) ikincilikle pistten ayrılırken, Özaydın (Uçanoğlu – Örnekay / Karakemal) üçüncü, Çabuk (Kaizbert – Kafkas Çiçeği / Kafkaslı) dördüncü, Şahahmet (Baba Mevlüt – Mine Hanım / Yaşarcık) de beşinci olarak koşuyu tamamladı.Koşunun galibi Vizigot için bitiriş derecesi 1.31.74 olurken, farklar 1/2 Boy – 2 Boy – 1/2 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

2009 yılından bu yana Arap atlarına düzenlenen bu koşuda VİZİGOT’un kazanmasıyla aygır olarak Kaizbert üst üste 2. son 6 senede 4. ve toplamda da 5. yavrusuyla kazanarak bu koşuda ki baskın performansını sürdürdü.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir