Bursa Osmangazi’de Zevkli Geçmeye Aday Koşular !

Osmangazi Hipodromun’da Sezonun İlk Çim Yarışları Koşuluyor…

4.Koşu : Bana göre günün en zor yarışlarından biri ancak 3 atı biraz daha ön plana çıkardım. Çimde daha da iyi koşabilecek potansiyeli olan Kertenkele Ferhat, iyi hazırlıklarıyla Lucy Tina ve Bursa pistinde daha iyi sprint atabilecek Giriskin.

5.Koşu : Şimdi burada bir ismi çok öne cikaracağım. Kar Kız, Obrada, Demirhan Star gibi isimlerin tempoyu çok yüksek tutacağı 1200 metrelik bu kısa yarışı 5-6 gidip düzlükte iyi yerde yürüyecek, usta jokeyiyle aynaya yakın yarışın fişini cekeceğini düşündüğüm Cakirdağlı’nın kazanmasını bekliyorum. Bu isim son yarışında Maratoncu gibi bir isimle çok yakın bitirirken Akıncı gibi formda bir ismede burunla kaybetmişti. Bence form durumu, sevdiği Bursa çiminde uygun kilo ve usta jokeyle bu yarışı kazanmak için yeterli.

6.Koşu : İzmir’den çok formda gelen Baba Ozan favorim. Geçen senenin başarılı isimleri Kıyıcı ve Kafakıran ihmale gelmez. Özellikle Kıyıcı’nın sene içerisinde çimde çok başarılı yarışlarını izleyeceğimizi düşünüyorum. Yarışın sürpriz ismi İzmir çiminde belkıran jokeyiyle anca o kadar koşabilen bugün Bursa’da Nevzat Avcı ile daha iyi koşacağina inandığım Ateşalan.

7.Koşu : Liderliği büyük Stem Cells’in alacağı, Pixy, Aqua De Vida hatta Powerbank ve Balkız’in bile bir yerde süratlendireceği koşuda tek adayım Philberta. Sonlardaki ataklarıyla bu koşuyu lehine çevireceğine inanıyorum.

8.Kosu : Bu arada bir isim var ben çimde daha iyi koşacağını düşünüyorum Efecopper. Maalesef üzerinde belkıran yeteneksiz jokey Sercan’la start aldığı için at kendi kendine kazanamazsa işi çok zor. Geçen sene İstanbul’da da iyi yarışlar yapan bom boş kilo Hidden Moneys, ilk defa çime çıkacak Love Is Good diğer iyi performans beklediğim isimler.

9.Kosu : İzmir’de ki yarışta takibime giren 2 isim bu koşuda bence yeterli. Virajı sonlarda dönüp en dışa çıkıp sprinti yetiştiremeyen Muslih Ağa ve aynı yarışta net sonuncu dönüp çok diri sprintle yakın bitiren BURSADA DAHA İYİ KOSAN Köyağası Demir.

ŞABLONUM

5,4,1 / H

Çakırdağli

4,7,6,2,9,13,10

Philberta / 1,3

1,7,8,5,2

7 ve 9

Herkese bol şanslar . twitter : @Cem10Mustafa

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir