TAYLOLO İsmini Zirveye Yazdırdı !

16 Handikaptan Grup-1 Zaferine…

Türk yarışçılığının en uzun geleneklerinden biri olan Cumhurbaşkanlığı Koşusu, 1939’a uzanan tarihine bu yıl 85’inci sayfasını ekledi. 3+ yaşlı 12 safkan İngiliz atı, bu zorlu randevu için 2400 metre çim pistte bir araya geldi.

Hikmet Ayna tarafından yetiştirilen ve Bayram Tanrıverdi’nin sahibi olduğu Taylolo (Three Valleys – Güllüzar Sultan / Dehere) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde katıldığı koşuyu, 2.28.10’luk bitiriş derecesi ile pist rekoru kırarak kazandı. Antrenörlüğünü Erhan Dıblen’in üstlendiği 3 yaşındaki doru erkek tay, son startında İngiliz taylarının klasik mücadelelerinden Ankara Koşusu’nu (G1) da zaferle noktalamayı başarmıştı. Taylolo bugün elde ettiği sonuçla, 13. startında 6. galibiyetine imza atmış oldu.

Koşuya tempo veren isim Vincitore (Victory Gallop – Elevato / Kaneko) jokeyi Gökhan Kocakaya’yla ikinci sırada yer alırken, Burgas (King David – Thisbe / Yavuzstar) Vedat Abiş’le üçüncü, Zala Bey (Agresivo – Automatic Control / Al’s Theatre) Ahmet Çelik’le dördüncü, Altınsima (Kırdemirkır – Queen Of The Storm / Indigo Red) da Mehmet Salih Çelik’le beşinci olarak yarışı tamamladı. Farklar ise 1 Boy – 2 Boy – 1,5 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nu (Açık-G1/TR) izlemek için tıklayınız.

Bunları da sevebilirsiniz