Yarış Rüzgarı – 08 Mayıs BURSA Tahminleri

1.KOŞU : Çimde koştuğu yarışında 8. olmasına rağmen ataklarını beğendiğim ve kumda çok iyi performans beklediğim UÇAN YAPRAK (7) ilk atım. Adana’da koştuğu yarışında 2.lik elde ederken jokeyini uzun müddet dışa kaçmaması için uğraştıran ASLAN YAĞIZ (2) Bursa’ya gidip hazırlık yapmış ve aynı jokeyi biniyor.Sola dönüş ona yarayacaktır.POLAT AĞA (5) ilk yarışında startla ciddi depar yapamayınca geri kaldı ve jokeyini uğraştırdı. Tekrar M.Çiçek’le 28 gün arada yaptığı hazırlıklarıyla bence bu sefer 3 start çekme avantajıyla iyi başlayıp sonuca gidebilir. NEDİMİNOĞLU (3) çok enteresan bir eşgale sahip ve ilk çim yarışı tatminkar kumda çok daha iyi koşar.

2.KOŞU : ULUBEYİ (8) çok yakın takipte olduğum bir isim.Bugün istediği avantajı alırsa sonlarda durmayabilir.Favorim. SALUKİ (2) son çim yarışıyla form durumunu koruduğunu belli etti. DERVİŞ BEY (6) arası var ama bu atları her zaman geçebilir.Bu aralar hep kazanıra giren ancak bir türlü şanssızlığını kıramayan SINIR TANIMAZ (5) ve daha önce bu rakiplerini geride bırakmış olan ERDOĞDU (1) sonraki tercihlerim.

3.KOŞU : Form durumları itibariyle eküri destekli ADEN PERİSİ (4) ve KURTOBA (1) arasındaki mücadele birinciyi belirler.

4.KOŞU : SPEED HANNER (2) gerçekten çok formda.Kazandığı yarıştan sonra düzenli idmanlarıyla bu rakiplerini geçecektir.

5.KOŞU : Hayatının ilk yarışında aslında iyi start almasına rağmen tam viraj üzerinde bariyer dibinde kalıp dışındaki tayların içe gelmesiyle daralan ve bir anda en gerilere düşen YENİŞEHİRLİ (7) ordan gelip günün en iyi dereceli biten 1 şartında 5. olmuştu. Takip listeme almıştım ve yarış koşmasını bekliyordum. Özellikle son idman görüntüsü çok sağlıklıydı ve mesafe 200 metre uzadı. Benim alternatif BANKO adayımdır. DB takısı ilavesi ve kum pistte başarılı olmasını beklediğim PINAR AĞASI (4) yine takibimde olan, son değişen pistteki yarışını ölçü almadığım ASİLASLAN (1) , son tatminkar yarışıyla GECENİN GÖLGESİ (3) ve bu pisti yapabileceğini ilk yarışıyla gösteren VEZİRKÖPRÜ (6) sırasıyla tuttuğum isimlerdir. Dünden yoktu tercihlerimde ancak 11 numaralı Yaşarserap’ın iyi koşacağı konusunda duyum var. İlave ediyorum. Saat:12.21

6.KOŞU : Ara verdikten sonra gördüğü uzun mesafeli kum yarışında radarıma giren SILENT RIVER (13) bu yarış çok ters bir koşu yapabilir.İstanbul’da ki yarışına geç hücuma kalkan ve geldiğin yarış biten ŞİNTAY (2) şanslı durumda. Sentetik ve kum yarışlarından sonra sevdiği piste çıkacak olan TATLIÇAĞ (6) , yine bu pisti seven denk rakipleri yanında CALİBE TAY (1) ve iki yarıştır önde kendini gösteren sonra kesen ancak bugün tam sürpriz yapacak grubu bulan BALIKGÖZLÜM (10) tercihlerimdir.

7.KOŞU : Hayatının ilk yarışından bu yana olan bir isim (6) DEMİRBİKE…El değiştirdikten sonrada beklentim devam etti iki yarışı çok tatminkardı tam üstüne koyacak derken İzmir pistinde çok anlamsız bir yarış yaptı.Bence anlık bir sorun oluştu.İlgilileri bu yarış kapalı gözlük takısını çıkarmışlar.Önde gidecek rakipleri var startla birlikte hemen arkalarında yer alıp düzlüğe bu şekilde çıkıp etkili hücumuyla kazanmasını bekliyorum. Tek yazacağım.

8.KOŞU : Sırasıyla WHO KEEPS YOU , CAFER BEY , MISTER GORKEM , ZORRO , STEPS OF IRON tuttuğum isimler.

9.KOŞU : YAŞARSOY (6) buraların atı değil ama ne zaman maidenden çıkacak kestirmek güç. KOÇAKALP (4) ilk yarışında eşgalini çok beğendiğim bir isimdi hazırlıkları tatminkar. ÖZCANIM (5) takı değişikliğine gidip ilk yarışında en gerilerden akışlı bir sprint yaptığı Bursa kumuna çıkacak tekrar ve mesafe 200 metre uzadı. YELBEĞEN (7) iki yarıştır sentetikte koştu ve makineden tereddütlü çıktı. İyi başlarsa bu Kayayürekli temsilcisi çok iyi bir yarış çıkarabilir. AYDIN EFESİ (3) hem ilk yarışı hem de hazırlıkları tatminkar mutlaka değerlendirilmeli.

10.KOŞU : 131 günlük arası olsada bu gruptaki kısrakları her zaman geçebilecek güçte olan ve yeterli hazırlıkları bulunan MADAM LUDMİLA (11) bence kazanmaya çok yakın. Kumda son başarılı yarışında formunu bulduğunu gösteren ve bu koşu sevdiği çim piste çıkacak olan MELİNA HANIM (6) değerlendirilir.İstanbul sentetiğinde elde ettiği 4.lükle ciddi aşama kaydettiğini gösteren ASUDE SULTAN (3) , geçen hafta uzun yarışta 4 ve 6. sıraları paylaşırken kazananla aynı sanye içinde olan HIZLI MELEK (5) ve SWEETY BELLA (7) , aradan sonra İzmir çimde yarış görüp kondisyon toplayan ve özellikle 600 metre yarış sprinte çok iyi gördüğüm LUNAR CURVE (10) ve hafta sonu İstanbul’da handikap 22 yarışa kayıtlıyken burayı tercih eden ve arasına rağmen çok ciddi çalışmalarla koşuya katılacak olan ÇAKIRIN KIZI (4) tuttuğum isimler.

Herkese Bol Şanslar – YARIŞ RÜZGARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir